So skupinou Stranglers som sa vo svojom živote po prvýkrát stretol v roku 1978, keď sme ako pionieri mali nejakú výročnú členskú schôdzu, na ktorej som dychtivo odpisoval texty z LP Black and White. Napriek tomu, že moje anglické vedomosti boli vtedy veľmi chabé (mimochodom dodnes sa to veľmi nevylepšilo), už vtedy som vedel, že THE STRANGLERS sú ŠKRTIČI a ani som netušil, že táto kapela s logom bežiaceho potkana ma tak veľmi ideologicky a hudobne ovplyvní. Nechcem písať všelijaké štatistické údaje, ktoré sú už chronicky známe a dajú sa hravo vyhľadať na internete, ale chcem Vám z môjho pohľadu priblížiť tvorbu britskej kapely THE STRANGLERS.
Prvé zvukové záznamy tejto zostavy boli z roku 1974, vtedy sa ešte volali The GUILDFORD STRANGLERS a neskôr v roku 1976 sa premenovali na Stranglers a hrali už 200 koncertov ročne . Boli úplne na začiatku punkového hnutia, i keď veľa punkerov ich neuznávalo, nakoľko ich hudba bola na punkové pomery veľmi prepracovaná a do punkovej škatuľky ani veľmi nejdú klávesy. Týmto však boli výnimoční a originálni. Dve skladby kapely CelLia and The Muttations sa nachádzajú na výberovke RARRITIES. Jednalo sa o projekt ranných Stranglers so speváčkou Celia niekedy v roku 1977.
Prvá zostava THE STRANGLERS bola:
Hugh Cornwell – gitara,geniálny autor hudby a biochemik.
Jet Black – bubeník, ktorý má dnes 80 rokov, obchodník ktorého snom bolo založiť hudobnú kapelu
Dave Cornfield – klávesák
Jean Jacques Burnel – Francúz, basák, karatista, ktorého náhodou stretli a zobrali ho autostopom
Tvorbu tejto kapely by som rozdelil do nasledujúcich období:
Prvé obdobie – punkové
Podľa môjho názoru, toto obdobie bolo najlepšie pre kapelu, vznikli v ňom skladby priam hymnické: No More Heroes, Hanging around, Grip (prvý singel vydaný v januári 1976), Nice“N“Sleazy. Kapela okupovala rockové kluby v Anglicku, Nemecku. Začali s albumom Rattus Norvegicus (apríl 1977), ďalej No More Heroes (september 1977), Black and White (máj 1978), Raven (september 1979) a LIVE X-CERT (február 1979). Prvé tri sú veľmi vyrovnané, nadupaná rytmika, agresívna basa, bezchybný klávesák, charizmatický Hughov spev a zaujímavé gitarové sóla. V tomto období sa trošičku vymyká album RAVEN, v ktorom použili viac elektroniky a to bolo predzvesťou ďalšieho vývoja kapely. Toto obdobie zavŕšili skvelým live albumom X-CERT s perfektným zvukom, kopou fotiek (len na LP). Asi 20 minútový záznam z tohoto koncertu nájdete aj na DVD s názvom THE VIDEO COLLECTION 1977 – 1982, kde majú na pódiu prizvaných asi 10 dievčat nepočestných mravov, ktoré za zvukov skladby Nice“N“Sleazy spôsobili divákom doslova šok, niektorí sa k striptízu pridali. Na spomínanom DVD nájdete aj prvotné klipy, veľmi jednoducho spracované. V marci 1978 absolvovali prvé americké turné, ktoré pozostávalo z 13 koncertov. Vo februári 1979 nasledovalo japonské turné a vzápätí nasledovalo austrálske turné.
Obdobie softrockové
Elektronika, sample a široké škály zvukov neobišli ani Stranglers. THE GOSPEL ACCORDING TO THE MENINBLACK (1981), album začínajúci skladbou Waltz in Black. Túto Stranglers dodnes používajú na koncertoch ako svoju úvodnú pieseň, pri ktorej nastupujú na pódium. V albume LA FOLIE (1981), v ktorom ešte cítiť pozostatky ponkového obdobia, sa zaskvel Jean Jacquesov francúzsky spev v titulnej skladbe La Folie a hymnická skladba Golden Brown. Nasledovali FELINE (1982), Aural Sculpture (júl 1984) v španielskom štýle a nakoniec tohto obdobia DREAMTIME (1986) s rádiovou hitovkou Allways to sun.
Obdobie punk – soft – dychová sekcia
Tu som mal dojem, že Stranglersom dochádza dych, odmlčali sa 4 roky, jednoznačne najslabší album z pôvodnej zostavy Stranglers – Stranglers 10 (1990) to potvrdil. Nevýrazné hudobné motívy sa snažili okoreniť dychovou sekciou. Toto bol však dobrý ťah, keď dychy napchali do starých skladieb: Nice“N“Sleazy, Something Better Change, … Tieto dostali novú dimenziu a v tomto duchu vydávajú ďalší live album All Live And All In The Night. Obdobie končí 11. augusta 1990, kedy z kapely odchádza Hugh Cornwell, gitarista, spevák, autor hudby. A že sa nerozišli v dobrom, o tom svedčí aj druhé vydané DVD Live at Alexandra Palace v Londýne, na ktorom je vidieť, že hudobníci už s Hughom nekomunikovali. Stranglers nemuseli hľadať nového gitaristu, nakoľko ho už mali a hral už s nimi posledné koncerty zároveň s Hughom. Dôkazom toho je live CD THE STRANGLERS AND FRIENDS, v ktorom si pozvali na posty gitaristu také osobnosti, ako bol Robert Fripp z kapely King Crimson alebo Robert Smith z The Cure a mnoho ďalších. Toto CD považujem za najväčšiu raritu z tvorby Stranglers.
Obdobie hľadania novej krvi
Post nového gitaristu obsadil John Ellis (december 1990), člen legendárnej punkovej kapely THE VIBRATORS, ktorej s obľubou ďakuje Koňýk zo Zóny A na obaloch svojich CD-čiek. John Ellis nebol pre Stranglers neznámy, spolupracoval aj na Cornwellových sóloalbumoch, napr. EUROMEN COMETH, posledné koncerty pred Cornwellovým odchodom absolvoval už ako doprovodný gitarista Stranglers. Post speváka pripadol veľmi energickému Paulovi Robertsovi (1991), s ktorým, ako sa neskôr ukázalo, trafili do čierneho. STRANGLERS IN THE NIGHT(1992), ABOUT TIME (1995), WRITTEN IN RED (1997), boli hľadaním novej tváre Stranglers, trošku rockovejšie, baladickejšie. Výrazné skladby Grand Canzon, Lies and Deception… Vlastná tvorba kapely bola už len slabým odvarom v porovnaní s rannou tvorbou. Nakoniec prišiel najväčší prepadák, album COUP DE GRACE (1998). Prvá skladba pripomínajúca DEPECHE MODE, ako jediná ešte celkom počúvateľná, a za ňou tucet nepochopiteľných „vianočných kolied“. Jediné, čo stálo za voľačo, bol celkom zaujímavý obal s indiánskou tématikou. Keď už sme pri tých obaloch, toto je veľmi silná stránka stranglersáckych CD-čiek. Pri tomto radovom albume som mal pocit, že Stranglers mali zmluvu s vydavateľstvom o vydaní albumu, no vôbec sa mu nevenovali, no nakoniec ich nasilu zavreli do štúdia a oni ten album za noc nahrali. Brrrrrrrrrr.
Obdobie punkové s novou krvou
Do tejto etapy by som jednoznačne zaradil live album FRIDAY THE THIRTEENTH, ktorý sa konal v roku 1997 v Londýne v Royal Albert Hall. Mlsnota pre hudobných fajnšmekrov, kapela, za ktorou šlape 18 členiek sláčikového orchestra, ktoré si hovoria Electric Strings, odetých do vojenských maskáčov. Už úvodná skladba Waltzinblack naznačí, že to bude niečo neopakovateľné a začne Vám mráz behať po chrbte. 23 skladieb, prierez celej tvorby Stranglers, najväčšie hity, brilantne zvládnuté, spevák Paul Roberts na nerozoznanie od Cornwella spieva staré veci, k tomu kulisa Royal Albert Hall, pankáči s čírami v kožených bundách a vedľa nich ľudia v oblekoch s kravatami…, čo si môžete ešte želať? Snáď aspoň na skladbu No More Heroes tam s nimi skákať. Dovtedy som si myslel, že Stranglers povedali posledné slovo, ale toto bolo absolutórium. Klobúk dole! Tento koncert je zachytený na DVD, CD a VHS, na CD je skrátený cca o 2-3 skladby. Stranglers boli mimoriadne aktívni, resp. hudobné spoločnosti, ktoré sa okolo nich točili, pri vydávaní nespočetného množstva koncertov, kompilácii. K takým raritám by som priradil EARLY YEARS 74-77, Rarities, Live 2001, 4CD s knihou Old Testament a live CD THE STRANGLERS AND FRIENDS, v ktorom si pozvali na posty gitaristov také osobnosti, ako bol Robert Fripp z kapely King Crimson, alebo Robert Smith z The Cure a mnoho ďalších.
V marci roku 2000 odchádza John Ellis z postu gitaristu, (odchádza, aby sa mohol sústrediť na sólové projekty) a nahrádza ho Baz WARNE, skvelý gitarista, ktorého som osobne videli hrať päťkrát naživo.
Návrat ku koreňom
Posledné tri albumy naznačili návrat Stranglers k pôvodnému štýlu zo sedemdesiatych rokov. Albumy Norfolk Coast 2004, SUITE XVI 2006 a hlavne posledný GIANTS 2012.
Mladík Jim Macaulay zaskakuje na koncertoch bubeníka Jet Blacka(80).
Čo dodať na záver? Stranglers doteraz vydali 17 radových albumov, 8 kompilácii, 9 koncertných albumov, 3 DVD. Azda ak sa Vám dostane do rúk CD s bežiacim potkanom, vypočujte si ho, stojí to za to.
P.S. Len aby to nebol COUP DE GRACE.
Stranglers Discography
Rattus Norvegicus 1977
No More Heroes 1977
Black and White 1978
Live (X-Cert) 1979
The Raven 1979
The Gospel According to the Meninblack 1981
La Folie 1981
Feline 1983
Aural Sculpture 1984
Dreamtime 1986
All Live and All of the Night 1988
10 1990
Stranglers in the Night 1992
About Time 1995
Written in Red 1997
Friday the Thirteenth: Live at the Royal Albert Hall 1997
Coup de Grace 1998
Norfolk Coast 2004
Suite XVI 2006
Giants 2012
Ľuboš Dzúrik, Chór vážskych muzikantov, november 2018
A je to tu! Po ôsmych rokoch namáhavej každodennej mravenčej usilovnosti vychádza nová platňa Zóny A! Je to 7″ singel „Dneska idem von“. Sú na ňom tri skladby, okrem titulnej sú na B strane ešte „Ja už nebudem piť“ a „Prečo odo mňa každý stále pýta prachy“. Tieto dve sme nahrali ešte s Lumpom a Tuleňom. Na titulnej hrajú Vajco a Ozi. Singel vyšiel ako limitovaná edícia v troch farbách: fialová (250ks), klasická čierna (150ks) a priesvitná (100ks).
* Cena vinylu je 9,- EUR / 210,- Kč
* Objednať si ho môžete na http://www.inflagrantirecords.sk
alebo kúpiť na našich koncertoch
Posledných 15 rokov, dva týždne pred Vianocami, pravidelne chodievame s veľkou lyžiarskou bandou z Trenčína do talianskych Dolomitov. Keď hovorím že s veľkou bandou, tak naozaj myslím veľkú bandu. Chodieva tam okolo 50 až 60 ľudí. Akosi neplánovane som sa stal akýmsi nehrajúcim kapitánom tej každoročnej lyžiarskej výpravy do Dolomitov. Rok dopredu mávame objednaných asi 25 apartmánov v hoteli a mne prischla úloha akejsi malej cestovky. Posledných päť rokov mi však diagnóza už nedovoľuje lyžovať, ale aj tak ma to do Dolomitov neustále ťahá, aspoň trochu sa pokochať pohľadom a nasať tú predvianočnú atmosféru. Každé ráno ma vyvezú na moju základňu v stredisku Belvedere, pri spodnej stanici lanovky Pecol a tam strávim celý deň na terase stále tej istej miestnej reštaurácie. Teta čašníčka, ktorá tam už dlhé roky pracuje, ma vždy radostne víta, pretože vie, že zase budú mať štyri dni celkom pekné tržby . Okamžite mi nesie vankúšik pod zadok, aby mi nebola zima a milo sa usmieva. V posledných rokoch tam už nesedávam sám, pretože s pribúdajúcim vekom sa množí aj počet lyžiarov, nelyžiarov, ktorí majú kolená po operáciách a radšej strávia deň v bufete, ako na zjazdovke. Z tej našej bandy sa všetci minimálne aspoň raz zastavia u mňa na základní a aspoň trochu sa tam osviežia vínom, bombardinom, apperolom, alebo kalištekom Williamsky s hruškou a vlajkou nejakého štátu. Nielen dospelí z našej bandy sa zastavujú na mojej základní, ale aj všetky decká. Zopár rokov dozadu sa u mňa zastavil aj malý päťročný Kajko. Telefonoval práve mame do Trenčína a tá sa ho pýta :“A kde si teraz Kajko?“
„Ja som teraz u Dzúrika.“ Mama hneď vedela kde to je a bola spokojná, že Kajko je ba správnom mieste. A tak mi to tam už navždy prischlo. Odvtedy všetci dobre vedia, kde je v Dolomitoch ‚U Dzúrika“ a radi sa tam zase o rok všetci vrátime,
blondína
https://www.youtube.com/watch?v=j52odgkRxDs
Ha -ha -ha
Stranglers punkovi brontosauri
Stranglers – punkoví brontosauri
So skupinou Stranglers som sa vo svojom živote po prvýkrát stretol v roku 1978, keď sme ako pionieri mali nejakú výročnú členskú schôdzu, na ktorej som dychtivo odpisoval texty z LP Black and White. Napriek tomu, že moje anglické vedomosti boli vtedy veľmi chabé (mimochodom dodnes sa to veľmi nevylepšilo), už vtedy som vedel, že THE STRANGLERS sú ŠKRTIČI a ani som netušil, že táto kapela s logom bežiaceho potkana ma tak veľmi ideologicky a hudobne ovplyvní. Nechcem písať všelijaké štatistické údaje, ktoré sú už chronicky známe a dajú sa hravo vyhľadať na internete, ale chcem Vám z môjho pohľadu priblížiť tvorbu britskej kapely THE STRANGLERS.
Prvé zvukové záznamy tejto zostavy boli z roku 1974, vtedy sa ešte volali The GUILDFORD STRANGLERS a neskôr v roku 1976 sa premenovali na Stranglers a hrali už 200 koncertov ročne . Boli úplne na začiatku punkového hnutia, i keď veľa punkerov ich neuznávalo, nakoľko ich hudba bola na punkové pomery veľmi prepracovaná a do punkovej škatuľky ani veľmi nejdú klávesy. Týmto však boli výnimoční a originálni. Dve skladby kapely CelLia and The Muttations sa nachádzajú na výberovke RARRITIES. Jednalo sa o projekt ranných Stranglers so speváčkou Celia niekedy v roku 1977.
Prvá zostava THE STRANGLERS bola:
Hugh Cornwell – gitara,geniálny autor hudby a biochemik.
Jet Black – bubeník, ktorý má dnes 80 rokov, obchodník ktorého snom bolo založiť hudobnú kapelu
Dave Cornfield – klávesák
Jean Jacques Burnel – Francúz, basák, karatista, ktorého náhodou stretli a zobrali ho autostopom
Tvorbu tejto kapely by som rozdelil do nasledujúcich období:
Prvé obdobie – punkové
Podľa môjho názoru, toto obdobie bolo najlepšie pre kapelu, vznikli v ňom skladby priam hymnické: No More Heroes, Hanging around, Grip (prvý singel vydaný v januári 1976), Nice“N“Sleazy. Kapela okupovala rockové kluby v Anglicku, Nemecku. Začali s albumom Rattus Norvegicus (apríl 1977), ďalej No More Heroes (september 1977), Black and White (máj 1978), Raven (september 1979) a LIVE X-CERT (február 1979). Prvé tri sú veľmi vyrovnané, nadupaná rytmika, agresívna basa, bezchybný klávesák, charizmatický Hughov spev a zaujímavé gitarové sóla. V tomto období sa trošičku vymyká album RAVEN, v ktorom použili viac elektroniky a to bolo predzvesťou ďalšieho vývoja kapely. Toto obdobie zavŕšili skvelým live albumom X-CERT s perfektným zvukom, kopou fotiek (len na LP). Asi 20 minútový záznam z tohoto koncertu nájdete aj na DVD s názvom THE VIDEO COLLECTION 1977 – 1982, kde majú na pódiu prizvaných asi 10 dievčat nepočestných mravov, ktoré za zvukov skladby Nice“N“Sleazy spôsobili divákom doslova šok, niektorí sa k striptízu pridali. Na spomínanom DVD nájdete aj prvotné klipy, veľmi jednoducho spracované. V marci 1978 absolvovali prvé americké turné, ktoré pozostávalo z 13 koncertov. Vo februári 1979 nasledovalo japonské turné a vzápätí nasledovalo austrálske turné.
Obdobie softrockové
Elektronika, sample a široké škály zvukov neobišli ani Stranglers. THE GOSPEL ACCORDING TO THE MENINBLACK (1981), album začínajúci skladbou Waltz in Black. Túto Stranglers dodnes používajú na koncertoch ako svoju úvodnú pieseň, pri ktorej nastupujú na pódium. V albume LA FOLIE (1981), v ktorom ešte cítiť pozostatky ponkového obdobia, sa zaskvel Jean Jacquesov francúzsky spev v titulnej skladbe La Folie a hymnická skladba Golden Brown. Nasledovali FELINE (1982), Aural Sculpture (júl 1984) v španielskom štýle a nakoniec tohto obdobia DREAMTIME (1986) s rádiovou hitovkou Allways to sun.
Obdobie punk – soft – dychová sekcia
Tu som mal dojem, že Stranglersom dochádza dych, odmlčali sa 4 roky, jednoznačne najslabší album z pôvodnej zostavy Stranglers – Stranglers 10 (1990) to potvrdil. Nevýrazné hudobné motívy sa snažili okoreniť dychovou sekciou. Toto bol však dobrý ťah, keď dychy napchali do starých skladieb: Nice“N“Sleazy, Something Better Change, … Tieto dostali novú dimenziu a v tomto duchu vydávajú ďalší live album All Live And All In The Night. Obdobie končí 11. augusta 1990, kedy z kapely odchádza Hugh Cornwell, gitarista, spevák, autor hudby. A že sa nerozišli v dobrom, o tom svedčí aj druhé vydané DVD Live at Alexandra Palace v Londýne, na ktorom je vidieť, že hudobníci už s Hughom nekomunikovali. Stranglers nemuseli hľadať nového gitaristu, nakoľko ho už mali a hral už s nimi posledné koncerty zároveň s Hughom. Dôkazom toho je live CD THE STRANGLERS AND FRIENDS, v ktorom si pozvali na posty gitaristu také osobnosti, ako bol Robert Fripp z kapely King Crimson alebo Robert Smith z The Cure a mnoho ďalších. Toto CD považujem za najväčšiu raritu z tvorby Stranglers.
Obdobie hľadania novej krvi
Post nového gitaristu obsadil John Ellis (december 1990), člen legendárnej punkovej kapely THE VIBRATORS, ktorej s obľubou ďakuje Koňýk zo Zóny A na obaloch svojich CD-čiek. John Ellis nebol pre Stranglers neznámy, spolupracoval aj na Cornwellových sóloalbumoch, napr. EUROMEN COMETH, posledné koncerty pred Cornwellovým odchodom absolvoval už ako doprovodný gitarista Stranglers. Post speváka pripadol veľmi energickému Paulovi Robertsovi (1991), s ktorým, ako sa neskôr ukázalo, trafili do čierneho. STRANGLERS IN THE NIGHT(1992), ABOUT TIME (1995), WRITTEN IN RED (1997), boli hľadaním novej tváre Stranglers, trošku rockovejšie, baladickejšie. Výrazné skladby Grand Canzon, Lies and Deception… Vlastná tvorba kapely bola už len slabým odvarom v porovnaní s rannou tvorbou. Nakoniec prišiel najväčší prepadák, album COUP DE GRACE (1998). Prvá skladba pripomínajúca DEPECHE MODE, ako jediná ešte celkom počúvateľná, a za ňou tucet nepochopiteľných „vianočných kolied“. Jediné, čo stálo za voľačo, bol celkom zaujímavý obal s indiánskou tématikou. Keď už sme pri tých obaloch, toto je veľmi silná stránka stranglersáckych CD-čiek. Pri tomto radovom albume som mal pocit, že Stranglers mali zmluvu s vydavateľstvom o vydaní albumu, no vôbec sa mu nevenovali, no nakoniec ich nasilu zavreli do štúdia a oni ten album za noc nahrali. Brrrrrrrrrr.
Obdobie punkové s novou krvou
Do tejto etapy by som jednoznačne zaradil live album FRIDAY THE THIRTEENTH, ktorý sa konal v roku 1997 v Londýne v Royal Albert Hall. Mlsnota pre hudobných fajnšmekrov, kapela, za ktorou šlape 18 členiek sláčikového orchestra, ktoré si hovoria Electric Strings, odetých do vojenských maskáčov. Už úvodná skladba Waltzinblack naznačí, že to bude niečo neopakovateľné a začne Vám mráz behať po chrbte. 23 skladieb, prierez celej tvorby Stranglers, najväčšie hity, brilantne zvládnuté, spevák Paul Roberts na nerozoznanie od Cornwella spieva staré veci, k tomu kulisa Royal Albert Hall, pankáči s čírami v kožených bundách a vedľa nich ľudia v oblekoch s kravatami…, čo si môžete ešte želať? Snáď aspoň na skladbu No More Heroes tam s nimi skákať. Dovtedy som si myslel, že Stranglers povedali posledné slovo, ale toto bolo absolutórium. Klobúk dole! Tento koncert je zachytený na DVD, CD a VHS, na CD je skrátený cca o 2-3 skladby. Stranglers boli mimoriadne aktívni, resp. hudobné spoločnosti, ktoré sa okolo nich točili, pri vydávaní nespočetného množstva koncertov, kompilácii. K takým raritám by som priradil EARLY YEARS 74-77, Rarities, Live 2001, 4CD s knihou Old Testament a live CD THE STRANGLERS AND FRIENDS, v ktorom si pozvali na posty gitaristov také osobnosti, ako bol Robert Fripp z kapely King Crimson, alebo Robert Smith z The Cure a mnoho ďalších.
V marci roku 2000 odchádza John Ellis z postu gitaristu, (odchádza, aby sa mohol sústrediť na sólové projekty) a nahrádza ho Baz WARNE, skvelý gitarista, ktorého som osobne videli hrať päťkrát naživo.
Návrat ku koreňom
Posledné tri albumy naznačili návrat Stranglers k pôvodnému štýlu zo sedemdesiatych rokov. Albumy Norfolk Coast 2004, SUITE XVI 2006 a hlavne posledný GIANTS 2012.
Mladík Jim Macaulay zaskakuje na koncertoch bubeníka Jet Blacka(80).
Čo dodať na záver? Stranglers doteraz vydali 17 radových albumov, 8 kompilácii, 9 koncertných albumov, 3 DVD. Azda ak sa Vám dostane do rúk CD s bežiacim potkanom, vypočujte si ho, stojí to za to.
P.S. Len aby to nebol COUP DE GRACE.
Stranglers Discography
Rattus Norvegicus 1977
No More Heroes 1977
Black and White 1978
Live (X-Cert) 1979
The Raven 1979
The Gospel According to the Meninblack 1981
La Folie 1981
Feline 1983
Aural Sculpture 1984
Dreamtime 1986
All Live and All of the Night 1988
10 1990
Stranglers in the Night 1992
About Time 1995
Written in Red 1997
Friday the Thirteenth: Live at the Royal Albert Hall 1997
Coup de Grace 1998
Norfolk Coast 2004
Suite XVI 2006
Giants 2012
Ľuboš Dzúrik, Chór vážskych muzikantov, november 2018
Zóna
A je to tu! Po ôsmych rokoch namáhavej každodennej mravenčej usilovnosti vychádza nová platňa Zóny A! Je to 7″ singel „Dneska idem von“. Sú na ňom tri skladby, okrem titulnej sú na B strane ešte „Ja už nebudem piť“ a „Prečo odo mňa každý stále pýta prachy“. Tieto dve sme nahrali ešte s Lumpom a Tuleňom. Na titulnej hrajú Vajco a Ozi. Singel vyšiel ako limitovaná edícia v troch farbách: fialová (250ks), klasická čierna (150ks) a priesvitná (100ks).
* Cena vinylu je 9,- EUR / 210,- Kč
* Objednať si ho môžete na http://www.inflagrantirecords.sk
alebo kúpiť na našich koncertoch
Časopis Nový Populár 4/2018
Je v predaji.Je tam niečo aj z našej zahrádečky (Žumo… Na titulke)
Prelistujte si ho tu:
https://www.popular.sk/listovanie/2601
Recenzie
https://www.popular.sk/ex-extempore-members-play-city-velkomesto-recenzia-cd
Bez. Ladu a skladu
Underground na horách
https://plus7dni.pluska.sk/ludia/velky-zial-hudobneho-sveta-zomrel-znamy-hudobnik?itm_site=pluska&itm_template=hp&itm_area=hp&itm_modul=zaujalo-nas&itm_position=2
Novinka
dnes o 21.00 na iConcerts
The B52s – With The Wild Crowd: Live in Athens, GA
Zas o kúsok ďalej
To je dobre, keď si Ty spokojný.
Chmelnica
Ivan dnes super
Hm.
Skúšam
Tak už sa to chystá…
U DZÚRIKA
Posledných 15 rokov, dva týždne pred Vianocami, pravidelne chodievame s veľkou lyžiarskou bandou z Trenčína do talianskych Dolomitov. Keď hovorím že s veľkou bandou, tak naozaj myslím veľkú bandu. Chodieva tam okolo 50 až 60 ľudí. Akosi neplánovane som sa stal akýmsi nehrajúcim kapitánom tej každoročnej lyžiarskej výpravy do Dolomitov. Rok dopredu mávame objednaných asi 25 apartmánov v hoteli a mne prischla úloha akejsi malej cestovky. Posledných päť rokov mi však diagnóza už nedovoľuje lyžovať, ale aj tak ma to do Dolomitov neustále ťahá, aspoň trochu sa pokochať pohľadom a nasať tú predvianočnú atmosféru. Každé ráno ma vyvezú na moju základňu v stredisku Belvedere, pri spodnej stanici lanovky Pecol a tam strávim celý deň na terase stále tej istej miestnej reštaurácie. Teta čašníčka, ktorá tam už dlhé roky pracuje, ma vždy radostne víta, pretože vie, že zase budú mať štyri dni celkom pekné tržby . Okamžite mi nesie vankúšik pod zadok, aby mi nebola zima a milo sa usmieva. V posledných rokoch tam už nesedávam sám, pretože s pribúdajúcim vekom sa množí aj počet lyžiarov, nelyžiarov, ktorí majú kolená po operáciách a radšej strávia deň v bufete, ako na zjazdovke. Z tej našej bandy sa všetci minimálne aspoň raz zastavia u mňa na základní a aspoň trochu sa tam osviežia vínom, bombardinom, apperolom, alebo kalištekom Williamsky s hruškou a vlajkou nejakého štátu. Nielen dospelí z našej bandy sa zastavujú na mojej základní, ale aj všetky decká. Zopár rokov dozadu sa u mňa zastavil aj malý päťročný Kajko. Telefonoval práve mame do Trenčína a tá sa ho pýta :“A kde si teraz Kajko?“
„Ja som teraz u Dzúrika.“ Mama hneď vedela kde to je a bola spokojná, že Kajko je ba správnom mieste. A tak mi to tam už navždy prischlo. Odvtedy všetci dobre vedia, kde je v Dolomitoch ‚U Dzúrika“ a radi sa tam zase o rok všetci vrátime,
Ešte majú
Dnes nám vypomahali so spevom Mišák Štramák z kapely Box
Mišák
Mišák Štramák
Všetko najlepšie.. MATKO
Pohoda 2002
Zas o kúsok ďalej
JéBé
Vypadá to tak že sme prišli na pravý dôvod nezáujmu o Mikulášsky večierok. Nakoniec nás Jojo a jeho banda prevalcovali..
Ahoj
Po 18 rokoch sme nútení zrušiť Mikuláša pre nezáujem publika
pár odpovedí od Michaela…
https://dennikn.sk/1273593/michael-kocab-pri-zakazoch-sa-nas-zastal-aj-karel-gott-hoci-nam-to-nikdy-nepovedal/?ref=tit1
Blas 91
Práve začal koncert Pražský Výber v Lucerne
Oficiálna fb
HNOJ!!!
https://mytrencin.sme.sk/c/20947134/rybnicka-na-post-primatora-trencina-podporil-smer-sd.html
Fuck of voĺby. Nie je koho.
Vždy ho podporovali pri voľbách. On ich o to neprosíl
Ok. Tak si prečitaj ako im ďakuje. Alebo som to zle pochopil??
Áno čital som
No pekne ďakujem
Akoby si Ríša nepoznal
Hovorím že v 2010 aj 2014 tiež mal ich podporu. Oni si potom napíšu že novozvolený mal podporu smeru. Vedia ze vyhrá
Před 30 rokmi
Luboš klavesove nastroje ? A novy člen Dušan Masarik?
Ivan sa z toho vždy teší
Chvm Včera