Členovia

Ľuboš CHVM

basová gitara, kapelník

Je zakladateľ tejto legendárnej Trenčianskej undergroundovej kapely. Začínal ako bubeník, ale prešiel na basu, ktorej je verný dodnes. Častokrát jeho basové akordy tzv. „zemáky“ by nezahral nik lepšie ako on sám. Počúval hlavne československú scénu z obdobia hlbokej totality, ktorú má mimochodom v malíčku. Popritom sa v ´82 stal členom fanklubu Dead Kennedys, čo sa za totality podarilo len málokomu. Je zakladateľom Fukkavice records, ktorá zaznamenala a zachovala nesmrteľné hudobné klenoty československej hudobne scény 80-tych rokov. Počúval The Stranglers, Dead Kennedys, Sex Pistols, Plastic People… and ČSSR scénu.

Rasťo CHVM

bicie

Rastík je v kapele od začiatku, je to bubeník telom a dušou, jeho neskutočné hráčske povolanie najviac vynikne, keď má v sebe 2 – 3 fľašky vínka, vtedy hrá tak dokonale, že hrá, aj keď kapela už dávno dohrala. Naopak, keď je naštvaný, tak sa do bubnov oprie s neskutočnou energiou a vtedy by všetci jeho neprajníci len ticho závideli, ako dobre mu to ide. Rastík počúva všetko od The Stranglers, Sting-a, Police…….

Punatu – Mireček Puna

hlavný spev, zbory

Jeho najobľúbenejší nápoj je Borovička, samozrejme decová, aká iná? Mireček rád hrá futbal, ale hral ho tak náruživo, že si raz odtrhol achilovku. V kapele je od začiatku, mal len malé pauzy, keď ako lampasák slúžil vlasti. Za lampasáka sa dostal omylom, nakoľko nedokončil elektrofakultu – kôli matike a to bol na gympli najlepší matikár. Zobrali ho na vojenskú a tam dokončil začaté dielo. Účinkovanie v armáde bral ako nutné zlo a tak veľmi rýchlo od nich ušiel.
Obľúbené kapely v mladosti mal Yazoo, Duran Duran, Depeche Mode a nasmrteľného Falco-a. Potom presedlal na The Stranglers, Plastic People…

Ivan M

kláves, husle, spev, zbory

Ivan je veľmi špeciálny prípad, vždy keď hrá, tak v jednej ruke má cigaretu, v druhej mobil, tretiu v nohaviciach a štvrtú na husliach. Je to proste Ivan, neuznaný génius, narcis a idol všetkých romatických žien, postrach FACEBOOKU.
V kapele je od roku 1988. Dovtedy bol folkáč. Ale folkové a romatické srdce mu zostalo.

 

Kokry

saxofón

Muzikant srdcom, telom, dušou, uchom… Počuje všetky zlé zahraté tóny. Hrá vo všetkých kapelách na ktoré si našiel čas: CHVM, Bez Ladu A Skladu, Karpatské Chrbáty, Para, Neuropa, No More Heroes, Groove 43, Dj Truhlík, Captain Slice….Keby mal popri architektovaniu a rodine vyše času, tak by určite hral aj vo viacerých kapelách. Rád počúva Morphine.

 

Kemr

gitara

Energetický Kemr nás často kŕmi neuveriteľnými hláškami, ktoré nemôže vymyslieť nikto iný, než on. V kapele hrá od roku 2002, hrával aj v kapele No More Heroes. Diriguje v úspešnej projekčnej trenčianskej firme. Zbiera gitary – hlavne tie, na ktorých už hral.

 

Martin NMH

gitara

Maťko náš benjamínek, hudobný perfekcionista, počuje falošné tóny lepšie ako Kokry. Z večera do rána je schopný naučiť sa zahrať na gitare akékoľvek CD-čko, ktoré mu dáte. S hraním začal na strednej škole, v školskej kapele „Lovci“ zo začiatku na bicie, neskôr na gitaru. Hrával v kapelách 9:5, No More Heroes ako gitarista a v projekte Ľubor Martin Mikrostar na basovke.  Popri CHVM hráva ešte v kapele Captain Slice.

 

molon

druhý spev, zbory

…hudbe sa venuje od roku cca 1977,  je nesmierne rád, že ho dostalo toto umenie 8-mych tónov…prešiel cez všetko – tak ako Luboš hovorí: „Molon zatiaľ čo mi sme robili umenie a základy undergroundu v TN, ty si počúval Depeche Mode a iné sračky“ / a je právom na to hrdý/…svoju prvú diskotéku hral v roku 1983 na základnej škole – následne sa venoval dj-ingu do roku 1996…v roku 1986 spoznal Bauhaus, Fields Of The Nephilim, The Mission a „klinec“  The Sisters Of Mercy a jeho hudobný smer sa nasmeroval definitívne do temna – gothic rock-u…

…jeho spriaznené kapely???…to je obsiahle, je odchovaný na Adam-ovi Ant-ovi, The Stranglers, cez Joy Division, až po…???…v jeho prípade nie je možné a ľahké odpovedať na túto otázku…

…a prečo CHVM ???…gothic rock je odchovaný na post-panku a CHVM má korene a základy aj v panku.

…rád skladá, produkuje a píše texty.

„BLACK IS A REVENGE OF MY GOTHIC LIFE“