Yellow Dodo & Co.

Už ani ja sám presne neviem kedy sme sa volali WECO, THE WE, YELLOW DODO AND COMPANY, ale tuto dolu je to aspoň približne popísané, tak si z toho vyberte čo chcete. Všetky tieto názvy však predchádzali definitívnemu menu-CHVM.

Písal sa rok 1980. September. Vonku zúril socializmus a v pivnici vznikla kapela. Pár nadšencov z vtedajšieho Gymnázia J. A. Gagarina v Trenčíne sa schádzalo každú stredu po štvrtej vyučovacej hodine. Prvá zostava tejto kapelky, ktorej sme dali názov THE WE, bola nasledovná:
Julo Berith – gitara, spev, mal absolvovanú hudobnú školu – nástroj gitara
Paľo Grman – klávesy, hudobná škola na klavír
Rasťo Dobranský – basgitara, absolvoval klarinet
Ľuboš Dzúrik – bicie
Miro Puna – spev, generátor
Robo Kútny – spev anglický
(Pozn. I. Masarika: Tie nástroje u Ľuboša a Rasťa nie sú preklep!)
….ešte poznámka: na poste speváka úplne prvého bol ŠUŠEŇ, nájdete ho v sekcii ex-členovia.
Z tohto obdobia sa zachovali dosť ťažko definovateľné nahrávky, všetky skúšky sme nahrávali. Najznámejšia vec bola „Kravský pôrod“. Najhoršie na tom, že kravský pôrod zmizol a nikde túto nahrávku nemôžem nájsť….
Cca po pol roku, keď sme ako-tak zvládli svoje nástroje, sa zostava mierne pomenila a v r. 1981 sme mali prvý oficiálny veľký koncert pod názvom YELLOW DODO AND Co., neskôr WECO v zostave:
Julo Berith – gitara, spev
Paľo Grman – klávesy, spev
Ľuboš Dzúrik – basgitara
Rasťo Dobranský – bicie
Miro Puna – spev
Peťo Havier – trúba
Koncert bol vlastne prvým ročníkom trenčianskeho Gympelrocku, ktorý dodnes funguje a to je skvelé!!! Tento koncert nedopadol pre nás dobre: na jednej strane to bol síce veľký ohlas zo strany publika, ale na strane druhej nám politický pracovník, súdruh Stano Malinovský, vypol elektrický prúd a obvinil nás z propagácie fašizmu, nakoľko sme boli oblečení v čiernych oblekoch, úzkych kravatách, bielych ponožkách a tmavých okuliaroch. Presne tak ako o 5 rokov neskôr vystúpili BEZ LADU A SKLADU. Po koncerte na Gympelrocku sme boli predvolaní do riaditeľne Gymnázia, kde nám bolo oznámené, že nás nepripúšťajú k maturite. Nakoniec sa to však nejako vyriešilo…/rodičia nás z toho vysekali/
Po týchto problémoch sa kapela nútene odmlčala. Odpadol nám Paľo Grman, veľmi nádejný klávesák, ktorý nevydržal psychický tlak od profesorov a rodičov…Samozrejme, že sme vystúpili ešte na vlastnej stužkovej. Po prvom odohratom našom kole nám odišla polovička rodičov a ako sme vystúpili druhýkrát, odišli aj poslední skalní rodičia, ktorí nevydržali počúvať náš disharmonický chaos..
Hudobná skupina PAX, ktorá nám zabezpečovala hudobnú produkciu nám ochotne požičala hudobné nástroje aj celú nazvučenú aparatúru za čo im teraz ešte raz ďakujeme. Potom nechápajúc vrteli hlavami, že čo to akí dementi tu vyhrávajú akú škaredú muziku. Záznam z tejto stužkovej sa nachádza tiež na CD. Spolužiaci si pýtali prídavok, ale viac sne už nevedeli zahrať.

Zmenu priniesol odchod na vysoké školy do Bratislavy v roku 1982. Kapela sa formovala, vyhraňovala si hudobný štýl a začiatkom roku 1983 vystúpila pod názvom Chór vážskych muzikantov

LUBOS CHVM

 

 

 

 

 

 

 

 


1. ÚVOD & HAZARDNÝ HRÁČ (Stranglers)
2. TRILÓGIA
3. ČIERNY
4. SI!
5. SUBMISSION
(Sex Pistols)
6. DISCO
7. LENA

Julo Berith – gitara, spev
Rasťo Dobranský – bicie
Ľuboš Dzúrik – bass, spev
Paľo Grman – klávesy
Miro Puna – spev 

Nahraté

1-2 Gympelrock, Trenčín, 1981
3-4 pivnica Dzúrikovcov, Trenčín, 1981
5-7 stužková, Trenčín, 1981

fukkavica records 2000

Výroba kópií, prenájom, požičiavanie, verejné uvádzanie a rozhlasové šírenie tejto nahrávky je vítané!!!
mp3 320 kbps „stiahnuť – pravým tlačítkom myši“

Mp3