pohoda 2014

prvýkrát na Pohode ako fotograf

ak sa niekedy začnete venovať hudobnej fotografii, tak fotiť na koncertoch sa stáva tak drogou. a to bez ohľadu na kapelu. začnete zvyšovať dávky. jedna z takých dávok je festival pohoda. neuveriteľné zoskupenie kapiel, štýlov, žánrov a všetkého čo súvisí aj nesúvisí s hudbou.

ako fotograf média, kapely a organizácie, kde sa okamih ráta v mesiacoch, som nemal žiadne požiadavky na fotenie, fotím pre nich už roky. nezávislé vydavateľstvo FUKKAVICA RECORDS vydávajúce nezávislú hudbu s copyrightom „copyleft“, CHVM a Mechatronik n.o.

na pohode máte neuveriteľné množstvo možností ako a čo fotiť. niektoré kapely mali obmedzenia, avšak kapely s takmer rovnakou krvnou skupinou ako CHVM nemali žiadne. Snáď len, aby sa fotograf nedostal do života ohrozujúcej situácie, ale o to sa postarala bezpečnostná služba. preto som si vybral kapely, kde som mohol celý koncert s nimi byť na pódiu alebo pod pódiom, s jednou dokonca v backstage. neviem si predstaviť lietať od jedného pódia k druhému, aby som zachytil všetko, čo sa deje na pohode. vybral som si viac menej náhodne pár vystúpení, ktoré som absolvoval celé. veď aj fotograf si môže užiť hudbu. na koncertoch niektorých kapiel bolo dovolené fotiť len prvých pár pesničiek, takže fotky z týchto koncertov sú také neosobnejšie.

pohoda, to je hudba, trenčín a mišo kaščák.

20140710-EOS-069412

robil som jednu fotku za druhou, nechajúc sa unášať hudbou. verím tomu, že sa vám budú páčiť. ku každému koncertu pripojím pár slov o svojich pocitoch.

príjemnú zábavu vám praje tono julény

putan club

aktual

captain slice

seasick steve

marián gáborík

ukrajinská národná filharmónia

kornička

money for rope

areál a ľudia

hviezdy.slovensko a česko

hviezdy.svet