captain slice

toto je kapela, na vystúpenie ktorej sa vždy teším. mám ju spojenú s vianočnými večierkami a lietajúcimi podprsenkami. ale že ju na koncerte budem počuť v sluchátkach na tichej diskotéke, ma nenapadlo ani vo sne. na pohode hrajú v m-factory, čo je vlastne tichá diskotéka. pri vstupe dostanete slúchadlá a vyberiete si jeden z dvoch vstupov. jediné čo počujete, keď si dáte dole slúchadlá je dusot nôh, prípadne nejaká vrava. ale pri captainoch to tak nebolo. počuť bolo dychové nástroje a speváka. ale rozhodne je lepšie si tie slúchadlá nasadiť.

takáto kombinácia má svoje plusy, na koncerte máte zvuk ako z hifi zostavy, môžete byť v kontakte s hudobníkmi alebo divákmi. a ak to bola zmena vyprovokovaná z nedostatku počúvania streamovanej hudby v samote, ďaleko od zdroja, tak si myslím, že je to výborná zmena.

vstup len pre dospelých, obmedzenia na fotografiách, kde nemôžu byť symboly, texty a značky spojené s tabakovým priemyslom. a hlavne, nech je tam veľa červenej. jedno z mála miest, kde môžete pri koncerte fajčiť takmer bez obmedzenia, kúpiť si cigarety. považujem to za jeden z príkladov toho, ako vedľa sebe môžu existovať dva rozdielne, navzájom skoro nezlučiteľné svety. ostatné koncerty CHVM, ktoré som fotil boli v malých, zadymených kluboch. a aj keď sú niektorí členovia kapely nefajčiari, kombinácia undergroundu a dymovej clony akosi patrí k sebe.