CHVM & Rádio

http://www.radiodratak.cz/

 

TRENČIANSKE BUBLANIE 1.díl

Stručný report o dianí v trenčianskej alternatívnej scéne 80-tych rokov / FUKKAVICA RECORDS / Predstavíme Vám kapely AB NORMAL, CHór Vážskych Muzikantov, Ajhľa, HOMEMADE, ŠMOX, BEZ LADU A SKLADU, DKP, POKER GH. Programom sprevádza Ľuboš Dzúrik.

TRENČIANSKE BUBLANIE 1.díl
Stručný report o dianí v trenčianskej alternatívnej scéne 80-tych rokov.
FUKKAVICA RECORDS ako nezávislé hudobné vydavateľstvo mapuje nielen trenčianske kapely. V programe si možete vypočut chronologický vývin trenčianskej alternatívnej scény s rôznymi pikoškami o spomínaných kapelách. Predstavíme Vám kapely AB NORMAL, CHór Vážskych Muzikantov, Ajhľa, HOMEMADE, ŠMOX, BEZ LADU A SKLADU, DKP, POKER GH. Programom Vás bude sprevádzať Ľuboš Dzúrik.

 

TRENČIANSKE BUBLANIE 2.díl

FUKKAVICA RECORDS ako nezávislé hudobné vydavateľstvo mapuje nielen trenčianske kapely / Druhý díl je věnován kapele CHÓR VÁŽSKYCH MUZIKANTOV / Programom Vás bude sprevádzať Ľuboš Dzúrik.

TRENČIANSKE BUBLANIE
Stručný report o dianí v trenčianskej alternatívnej scéne 80-tych rokov.
FUKKAVICA RECORDS ako nezávislé hudobné vydavateľstvo mapuje nielen trenčianske kapely. V programe si možete vypočut chronologický vývin trenčianskej alternatívnej scény s rôznymi pikoškami o spomínaných kapelách. Programom Vás bude sprevádzať Ľuboš Dzúrik.

 

TRENČIANSKE BUBLANIE 3.díl

FUKKAVICA RECORDS ako nezávislé hudobné vydavateľstvo mapuje nielen trenčianske kapely / Třetí díl – PARANOJA, SMOX, BLAS, BRANO JOBUS, cpt.SLICE, FREE VARLATA ANGEL VOICES, HOME MADE, CHVM / Programom Vás bude sprevádzať Ľuboš Dzúrik.

TRENČIANSKE BUBLANIE
Stručný report o dianí v trenčianskej alternatívnej scéne 80-tych rokov.
FUKKAVICA RECORDS ako nezávislé hudobné vydavateľstvo mapuje nielen trenčianske kapely. V programe si možete vypočut chronologický vývin trenčianskej alternatívnej scény s rôznymi pikoškami o spomínaných kapelách. Programom Vás bude sprevádzať Ľuboš Dzúrik.

 

TRENČIANSKE BUBLANIE 4.díl

Relacia venovana historickej trencianskej kapele HOMEMADE . Hosťom relácie je ROMAN DZÚRIK, bubeník kapely HOMEMADE, zhodou okolností pán brat moderátora Ľuboša Dzúrika. Príjemné a veselé počuvanie prajem.

TRENČIANSKE BUBLANIE
Stručný report o dianí v trenčianskej alternatívnej scéne 80-tych rokov.
FUKKAVICA RECORDS ako nezávislé hudobné vydavateľstvo mapuje nielen trenčianske kapely. V programe si možete vypočut chronologický vývin trenčianskej alternatívnej scény s rôznymi pikoškami o spomínaných kapelách. Programom Vás bude sprevádzať Ľuboš Dzúrik.

 

TRENČIANSKE BUBLANIE 5.díl

 

 

 

 

 

 

Vysílání z Havířova / 21 hod – TRENČIANSKE BUBLANIE 5.díl Ďalšie pokračovanie trenčianskeho príbehu. Tentokrát bude v relácii hosťom hudobník, spevák, textár, producent Milan MOLON Štefánik. Programom Vás bude sprevádzať Ľuboš Dzúrik z CHVM.

 

TRENČIANSKE BUBLANIE 6.díl

 
Tentokrát sú našimi hosťami relácie Trenčianske bublanie členovia trenčianskej kapely Náhodný wiskit.:basák a spevák Mišo BAHNO Dzúrik,a bubeník Tomáš GALO..

Spolu s MOLONOM ich vyspovedáme a vypočujeme si ich tvorbu od ranného mládí keď hrali príjemný pop-punk , neskor tvrdší punk až po súčasné brutálne obdobie hard core.. Zároveň Vám predstavíme GALOVU kapelu BURIED DAY BURNED, priam horrorové metal-core.. Táto je naozaj zjav svojho druhu na slovenskej scéne. Sľubujem že budúci diel bude ovela pokojnejší. Chystá sa k nám BEDLY z BEZ LADU A SKLADU.

Príjemné počúvanie želá LUBOŠ CHVM

 

TRENČIANSKE BUBLANIE 7.díl

Dnešným hosťom relácie Trenčianske bublanie č.7 je textár skupiny Bez ladu a skladu, hudobník, gitarista a výtvarník Ĺubor Benkovič, ktorý je zároveň aj členom trenčianskych skupín TRITOL, ĽUBOR MARTIN MIKROSTAR, CAPTAIN SLICE. Programom Vás budú sprevádzať Ľuboš Dzúrik a Molon.A kto si popritom chce popozerať aj nejaké obrázky , tak Ľubor má stránkuwww.lubor.sk

 

TRENČIANSKE BUBLANIE 8.díl

 

 

 

 

 

 

Hosťom  dielu relácie Trenčianske bublanie č.8  je hudobník, gitarista, architekt, performer, rebel Martin Beďatš, známy pod menom BEDLY, člen legendárnej alternatívnej trenčianskej kapely BEZ LADU A SKLADU. Bedly pospomína na svoje začiatky, rozoberieme kapelu BEZ LADU A SKLADU, ale aj zopár vedľajších  projektov členov tejto kapely. Hudbu vyberal BEDLY a zaznejú Vám skladby od kapiel BEZ LADU A SKLADU, NEUROPA, VIDIEK, CHVM, VEZENSKÉ GULE, VYDRAPENÁ BUŽÍRKA PUNK SYSTEM, WEDDING BAND, KAŠČÁK – MISHA, JARO FILIP – MIŠO KAŠČÁK. Programom Vás bude sprevádzať Ľuboš Dzúrik z CHVM a všetko to krásne pre Vás postrihal a zmixoval MOLON. Príjemné počúvanie.

 

TRENČIANSKE BUBLANIE 9.díl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hosťom dnešnej relácie TRENČIANSKE BUBLANIE  9.diel  je hudobník, organizátor hudobných podujatí, stage manager, ale hlavne skvelý zvukár MICHAL REVILÁK. Počas svojho hudobného života hral vo viacerych kapelách Misro činu, Ako chcete, Poor Joyce, Junk, Take a Stand, Zožer mesiac v lufte, Bez obsluhy, Inotaj, Tata Jaro.. Pracoval ako stage manager na viacerych festivaloch, môžeme menovať POHODA, BOSKOVICE, ALTERNATIVA-Praha, Vrbovské Vetry.Príjemné počúvanie Vám praje ĽUBOS CHVM od mikrofónu a MOLON od strihacích nožníc.

 

TRENČIANSKE BUBLANIE 10.díl

 

 

 

 

 

Hosťami tejto relácie sú trenčiansko – novomestskí starí pankáči ellwis a jeho pán brat michal.jurica Miketz zo skupín Peter Nať, Veselé Matrace, Marie Rotenová. Reč bude nielen o týchto kapelách, ale aj o The Clash, Anonym Kids, K.P., Menkenke, o Berlíne, o squate, o anarchii a samozrejme o borovičke.

Od mikrofónu Vás všetkých zdraví Luboš CHVM a od strihacích nožníc molon.

 

TRENČIANSKE BUBLANIE 11.díl

 

 

 

 

 

Ahojte. Hosťom 11 dielu nášho nepravidelného seriálu je bývalý , nikdy nekoncertujúci člen a spevák skupiny CHVM, Mário Michna momentálne známy pod menom DJ WYCHYTAWACS. Zároveň bol spevákom skupín YELLOW CAKE a FLOW. Podmazy hrá v skupine  GROOVE 43. V relácii zaznie aj kapela KERSHIK, ktorú Mário už dávno natlačil do FUKKAVICE. Mário je zároveň úspešný organizátor a promotér. Spolu s Mišom Kaščákom rozbiehal POHODU, neskôr svoj projekt HRAD BECKOV. MOLON  a ĽUBOŠ CHVM ho vyspovedali od A po Z. Príjemné počúvanie prajeme všetkým čo toto počúvať môžu a aj nemôžu.

 

TRENČIANSKE BUBLANIE 12.díl

Ahojte. Dnešným hosťom 12 dielu nášho nepravidelného seriálu Trenčianske bublanie je Jano Korienek jeden zo zakladateľov kapely DKP, gitarista CHVM. Veľký /okrem toho, že má dva metre/ obdivovateľ parplov, zepelinov, king crimsona a satrianiho. K tomu kopa veselých historiek. Od nožníc a mixu molon, od mikrofonu Luboš chvm. Príjemné počúvanie prajeme všetkým čo toto počúvať môžu a aj nemôžu, ale chcú, či dokonca musia.
 
 

TRENČIANSKE BUBLANIE 13.díl

 
Ahojte. Hosťom relácie Trenčianske bublanie 13 je kreatívny mladý výtvarník, umelec, hudobník Tomáš Moravanský zvaný Panáčik, ktorý vystúpi na tohtoročnej Pohode 2012. Panáčik sa venuje elektronicko industriálnej hudobnej kompozícii. Jeho zatiaľ málopočetné koncerty sú umocňované bláznivými performance a skvelou projekciou, ktorej ja Panáčik autorom.Na youtube má zavesených kopu skvelých klipov k nielen svojím skladbám. Určite si pozrite tento: http://www.youtube.com/watch?v=y7UDd8Zd1vM&feature=related Pevne verím, že o Panáčikovi budeme ešte veľa počuť, takže veľa šťastia.
 
 
 

TRENČIANSKE BUBLANIE 14.díl

Igor Obušek, gitarista a spevák, zakladateľ novovlnovej trenčianskej formácie AJHĽA nás poctil svojou návštevou. Historky o začiatkoch ska na Slovensku. Cez ROTUJÚCU KAPUSTU  sa dostaneme až k posledným rockovým , priam metalovým podobám skupiny AJHĽA. Spolu s majstrom strihu MOLONOM sme ho vyobracali. Príjemné počúvanie Vám želá ĽUBOŠ CHVM

 

TRENČIANSKE BUBLANIE 15.díl

Nakoľko nám tentokrát zlyhal dohodnutý hudobný hosť, siahli  sme do vlastných rezerv a predstavíme Vám  projekty NOUZOVÝ VÝCHOD a TRENčIANSKY DISHARMONICKý KOLEKTíV. Zaujímavé pohľady nám telefonicky poskytol gitarista a spevák z kapely Nouzový Východ – Edo LEŠKO. Nechýbajú ani veselé historky MOLONA a ĽUBOŠA CHVM o základnej vojenskej službe, nakoľko projekt Nouzový Východ vznikol práve v prostredí vojenských kasární PTP Levice.
 
 
 

TRENČIANSKE BUBLANIE 16.díl

Mišák – gitarista a spevák punkovej kapely ANONYM KIDS , vlastným menom Michal Janega alias JOE STRUMMER  nám porozpráva o svojom celoživotnom vzore , kapele THE CLASH. Kopa historiek okolo hrania  v kapele. Porozpráva nám  niečo o vývoji kapely ANONYM KIDS , od kinderpunku až k  serióznemu dospeláckemu punku.V tejto relácii zaznejú skladby THE CLASH, DAVOVÁ PSYCHÓZA, ČAD, ANONYM KIDS.Reláciou Vás bude sprevádzať Ľuboš CHVM a  strihacie nožnice stále brúsi MOLON CHVM.

 

TRENČIANSKE BUBLANIE 17.díl

Ján KULLA. Záhadný textár , ktorý zásoboval skvelými textami nielen skupinu CHVM, ale aj bratislavských punkových EX-TIP. Jano Kulla bol členom akejsi novovlnovej kapely ŽLTÝ DODO zo Žiliny, ktorá pôsobila v rokoch 1980-81.  Jána Kullu sa nám nepodarilo zohnať ale všetky dostupné informácie o tomto záhadnom mužovi nám poskytol Jano Hronský, spevák kapely ŽLTÝ DODO, ktorý je zároveň vynikajúcim profesionálnym fotografom. Určite si pozrite aj jeho webové stránky www.janohronsky.net , kde fotí pod menom ŽLTÝ DODO.V tejto relácii zaznejú skladby od CHVM, EX-TIPU a samozrejme od kapely ŽLTÝ DODO z roku 1981. Podotýkam, že texty všetkých týchto piesní napísal charizmatický , priam prorocký básnik Ján KULLA. Od mikrofónú Vás zdraví LUBOŠ CHVM a nožnicami cvaká MOLON.
 
 
 

TRENČIANSKE BUBLANIE 18.díl

Ivan AJWEN Opatovský. Trenčiansky zástupca najmladej trenčianskej rockovej generácie. Učaroval mu rock, metal, grunge, rock n roll. Vyznáva všetky hudobné štýly. Gitarista a skladateľ.  Člen kapiel ASTRAIN, FORTY SIX, JOHNS FINGERS, BROKEN SHAPE, OUT OF MIND. Príjemné počúvanie želá ĽUBOŠ CHVM  od mikrofónu a MOLON keď pustí z ruky Borovičku tak chytí strihacie nožnice.
 
 
 

TRENČIANSKE BUBLANIE ŠPECIÁL

 

 

 

 

 

 

 Špeciálne expresné vydanie  nášho nekonečného kvázi rádiového seriálu je venované krstu nového produktu z dielne FUKKAVICA RECORDS. Jedná sa o 90 stranovú knižku UNDERPUNK, ktorej súčasťou sú aj historické albumy DEDINA SPIEVA a SNY V PRHĽAVE z rokov 1984 a 1985. Špeciálnym hosťom relácie bol Julo Berith, prezývaný JéBé , ku koncu sa objavia aj ostatní pôvodní členovia CHVM a samozrejme aj náš dvorný fotograf TONKO JULÉNY, ktorý je spoluautorom tohoto projektu.Od mikrofónu zdraví ĽUBOŠ CHVM a všetko postrihal MOLON. 

 

TRENČIANSKE BUBLANIE 19.díl

 

 

 

 

 

 

 

Hosťom tohoto dielu  nekonečného seriálu Trenčianske BUBLANIE je kapelník kapely ŠMOX, gitarista, spevák, skladateľ a zároveň distribútor topánok PETER MACHUNKA. Kapela ŠMOX existuje od roku 1982 a po 16 ročnej prestávke funguje až dodnes. Usmevné príhody so smutným začiatkom pre Vás nastrihal MOLON a od mikrofónu zdraví ĽUBOŠ CHVM

 

TRENČIANSKE BUBLANIE 20.díl

Hosťom tejto relácie sú mladí predstavitelia trenčianskej punkovej vlny posledného obdobia, spevák Mattík a gitarista Maltin z kapely The 77. Kapela je ovplyvnená pankovou vlnou z obdobia 1977 ako Ramones, The Boys, ale aj slovenskou scénou Zóna A.

Mladí muži plní energie vyspovedaní Ľubošom a molonom.
Príjemné počúvanie.
 
 

TRENČIANSKE BUBLANIE 21.díl

Hosťami tohoto dielu Trenčianskeho bublania sú šarmantné mladé organizátorky 25.ročníka  festivalu GYMPELROCK,TERINA BARČÁKOVÁ, BETKA KVASNIČKOVÁ  ktorý sme s kapelou CHVM v roku 1981 založili. Zaznejú staré známe trenčianske kapely a popri nich aj úplne nové, ktoré sa predstavili na GYMPELROCKU 2012. NO PULS, BURIETKO, 77, CHVM, SLOBODNÁ EURÓPA, ANONYM KIDS a mnohí ďalší.

Príjemne to všetko postrihal MOLON a pekné počúvanie praje ĽUBOŠ CHVM

TRENČIANSKE BUBLANIE 22.díl

Hosťom 22. dielu Trenčianskeho bublania je človek, kamarát, priateľ, fanúšik a neviem čo ešte – babayagagarin alias Miroslav Barančík, žijúci už niekoľko rokov na Islande, kde počas tohto pobytu okrem práce „študoval“ miestnu hudobnú scénu, ktorá je veľmi rozsiahla a rôznorodá, tak sme ho spolu s Molonom vyspovedali a vzniklo celkom príjemné a milé bublanie o Islandskej undergroundovej scéne, veď popočúvajte a posúďte sami.

Príjemné počúvanie praje ĽUBOŠ CHVM & molon

TRENČIANSKE BUBLANIE 23.díl

Hosťami 23. dielu Trenčianskeho bublania sú naši priatelia z neďalekej dedinky Beckov, skupina MOGADORS. S touto kapelou nás spája veľmi príjemné obdobie zo začiatku nového milénia kedy sme s nimi odohrali pár skvelých koncertov. Opäť budete počuť kopec historiek a kopec humoru a popri tom si vypočujete hudobnú produkciu tejto jedinečnej kapely – kapely MOGADORS.

Príjemné počúvanie praje ĽUBOŠ CHVM & molon

TRENČIANSKE BUBLANIE 24.díl

Hosťom 24. dielu Trenčianskeho bublania je náš súputník, spoluhráč z kapely, textár, skladateľ, gitarista, huslista, klávesista, harmonikár, spevák, vokalista, pisateľ myšlienok, folkáč a najväčší fanúšik na svete Mark-a Zuckerberg-a aj s jeho „fakebúkom“ doktor, Ivan Masarik CHVM, ŠMOX. Pri fľaške repáku sa nám Ivan M rozhovoril a podelil sa s nami o historky z jeho hudobného ale aj osobného života. Budete počuť kopec humoru a popri tom si vypočujete hudobnú produkciu tohto neprekonateľného multiinštrumentalistu a multi – narcis človeka.

Príjemné počúvanie praje ĽUBOŠ CHVM & molon

TRENČIANSKE BUBLANIE 25.díl

Dnešným hosťom relácie TRENČIANSKE BUBLANIE je legenda  československej alternatívy, hudobník, skladatel, spisovatel, tvár JAZZOVEJ SEKCIE, člen hudobných skupín ELEKTROBUS, INROU, KILHETS, EXTEMPORE BAND, MCH BAND, MCH TRIO, DEKADENT FABRIK, XAFOO a ďalších, MIKOLÁŠ CHADIMA
Tento prvý diel TRENČIANSKEHO BUBLANIA bol nahratý v pražskom klube U RAFA, kde po polhodinke nám zlyhala technika a vypli nám elektriku. Pripomínalo nám to staré zlaté časy , keď príslušníci štátnej moci držali nad nami „vztýčený ochranný ukazovák“. Po tomto rozbabranom rozhovore sme natočili aj druhý diel, ale to  už sme sedeli každý vo svojom meste, Mikoláš v Prahe a my dvaja s  MOLONOM  v Trenčíne.
Nový vietor v spracovaní nahratého materiálu nám privial PETER KOPS, bývalý hudobník a člen kapiel DKP, AJHĽA, CAPTAIN SLICE, nakoľko sa MOLON venuje murárčine a má rozbitý celý dom.

Prajeme príjemné počúvanie a tešte sa na 2. diel , ktorý bude oveľa dlhší a plný skvelej muziky.

ĽUBOŠ CHVM

TRENČIANSKE BUBLANIE 26.díl

Hosťom dnešnej relácie je hudobník, basgitarista, kontrabasista, multiinštrumentalista, programátor, folklorista, člen historických trenčianskych kapiel DKP, AJHĽA!,CAPTAIN SLICE, člen ľudovej hudby BREZINA, kontrabasista ľudovej hudby súboru TRENČAN, GYMNIK, GAJDOŠSKÉ  ZDRUŽENIE – pán PETER KOPS. Od mikrofőnu Vás pozdravuje ĽUBOŠ CHVM a celú reláciu postrihal náš hosť  PETER KOPS, ktorý momentálne  vypomáha MOLONOVI so strihacími nožnicami.

TRENČIANSKE BUBLANIE 27.díl

preteky-102_resize

 

 

 

 

 

 

TRENČIANSKE BUBLANIE s MIKOLÁŠOM CHADIMOM 2.diel

Hosťom tejto relácie TRENČIANSKE BUBLANIE  je ikona československej alternatívy, protagonista JAZZOVEJ SEKCIE, signatár CHARTY 77 , MIKOLÁŠ CHADIMA. V relácii zaznejú skladby od kapiel INROU, ELEKTROBUS, EXTEMPORE BAND, KILHETS, MCH BAND, MCH TRIO, DEKADENT FABRIC, XAFOO, PRAPRECEDENS, KLADNO. Od mikrofónu zdraví ĽUBOŠ CHVM, všetko bravúrne postrihal PETER KOPS, nakolko tento rozhovor vznikol tak, že aktéri  sa pri ňom vôbec nestretli. Miloláš nahrával svoje vstupy v PRAHE  a Ľuboš v Trenčíne.
 
Slová FM Luboš a Mr. Kušnierik

Ľuboš Dzúrik je jeden z najdôležitejších ľudí v slovenskej alternatívnej hudbe. Patrí medzi zakladateľov kapely CHVM, vytvoril vydavateľstvo Fukkavica Records, napísal knihu CHVM: Cesta od boľševika k nezávislosti. Je to rocker, má rád muziku a vie o nej veľmi zaujímavo písať aj rozprávať. V stredu večer 30.11.2011 o 20.hod v Slovách FM sa sami presvedčíte.

 Luboš Dzúrik & Bedly

 

Luboš Dzúrik je zakladateľ a basgitarista kapely Chór vážskych muzikantov, Martin Beďatš, čiže Bedly, je gitarista skupiny Bez ladu a skladu. Obidvaja sú z Trenčína, obidvaja nielen hrajú, ale aj píšu. Ľuboš napísal knihu Chór vážskych muzikantov – od boľševika k nezávislosti, Bedly je autorom poetickej novely Zápas. Na Pohoda Indoor Camping Festivale budú zo svojich kníh čítať a s moderátom Jurajom Kušnierikom aj rozprávať o písaní, možno aj trochu spomínať.

molon & jeho hodina hudby

…na festivale pohoda 2013 nás čaká nádherné zoskupenie dvoch bratov – zvaných The Bots, tak som si dovolil s ich zvolením spraviť jednu hodinku prierezu ich hudobnou produkciou, viac v relácii.